Zsófika – Príbehy z Bocianovín

Úvodná stránka/Príbehy z Bocianovín/Zsófika – Príbehy z Bocianovín

Zsófika – Príbehy z Bocianovín

Zsófika sa nám narodila po 6 rokoch – 12. decembra 2003 v Šali. Manžel mal zníženú pohyblivosť i kvalitu spermií. Absolvovala som celkove 5 cyklov IVF, 1 na Zochovej a 4 na Šulekovej v Iscare. Po poslednom neúspešnom pokuse v septembri 2002 som z Iscare odchádzala s plačom a odhodlaním, že tam už NIKDY nevkročím. Necitlivý prístup Dr. Pintera bol hrozný. „No, pani S., nevyšlo to, ale choďte do kancelárie, máme nový cenník služieb!“ Ani štipka súcitu, slovko povzbudenia. Aj prístup doc. Válkyho bol na zaplakanie. Ale na to som už vlastne aj zabudla.
Potom sa téma dieťa stala pre nás tabu. Až do apríla 2003, keď som zistila, že som tehotná. Požehnanie z nebies! 12.12.2003 sa nám narodila Zsófika. Mala 3100 g a 51 cm. Personál v šalianskej nemocnici bol úžasný. Pomaly budeme oslavovať 1. rôčik.
Prajem Vám veľa, veľa úspechov vo Vašej záslužnej práci, veľa optimizmu a síl na prekonávanie prekážok. A samozrejme veľa šťastných rodičov, ktorým sa splnil ich veľký sen a narodilo sa im bábätko. Držím palce!

About the Author:

Napísať komentár