Žena a zdravie 2023

Úvodná stránka/Žena a zdravie 2023
Podujatie Žena a zdravie 2023

Pilotné podujatie Žena a zdravie 2023 sa uskutočnilo na prelome júna a júla, počas prvého prázdninového víkendu v bratislavskom Nivy Centre. 

Od 11.00 do 19.00 ponúklo návštevníkom edukačný víkend plný prednášok, workshopov, líčenia či kreatívneho písania i množstvo informácií o zdraví, aktuálnych najmä v letnom období. 

Unikátny koncept “odmena za prevenciu” je odpoveďou na problémy v zdravotníctve, nedostatok informácií a význam profylaxie. 

Desiatka odborníkov bola k dispozícii na témy ako imunita, žilové ochorenia nôh, body shaming, problémy s plodnosťou, prevencia onkologických ochorení, výživa, terapeutické písanie, gynekologické infekcie, HPV, bolesti hlavy vs migréna, bolesti chrbtice, citlivá a atopická pleť, zdravé opaľovanie a ochrana zraku či výber správnych okuliarov. 

Medzi prednášajúcimi nechýbali osobnosti ako Prim. MUDr. Martin Petrenko, CSc., MBA, PhDr. Renáta Názlerová a MSc. Petronela Forišek Paulová.  

Návštevníci ocenili voľný vstup i najväčšiu slovenskú Tombolu zdravia s cenami v hodnote viac ako 4000 Eur. 

Výťažok Tomboly zdravia bol venovaný vzdelávaniu mladých žien na stredných školách, ktorému sa organizátor podujatia, OZ Bocian venuje od roku 2017. 

Žena a zdravie 2023

Počas pilotného podujatia Žena a zdravie 2023 sa uskutočnilo množstvo pútavých prednášok a workshopov

Piatok, 30. 6. 2023

14.00 Ing. Beata Matuškovičová, Brand Manager, Krka – Posilnite Vaše žily zvnútra, Zdravé nohy, vznik a prevencia žilových ochorení

15.00  JUDr. Zuzana Dolinková – HPV a onkologická prevencia

16.00 Jana Bzdušek, nezávislá kozmetická poradkyňa Mary Kay –  Atopická a citlivá pleť alebo keď zdravie a krása idú ruka v ruke 

17.00 Mgr. Denisa Priadková – Terapeutický denník, Bullet journaling a kreatívne písanie a kreslenie

18.00  MSc. Petronela Forišek Paulová, Nutričná poradňa NellaVita, Biomedicínske centrum SAV – Prevencia ochorení výživou, probiotiká

Sobota, 1. 7. 2023

14.00 Zdravé opaľovanie – dermatológ (TBA)

15.00 Ing. Beata Matuškovičová, Brand Manager, Krka – Bolesti hlavy vs migréna, bolesti chrbtice a menštruačné bolesti

16.00  Prim. MUDr. Martin Petrenko, CSc., MBA, 1. Gynekologicko-pôrodnícka klinika LFUK a UNB – Gynekologická prevencia, vaginálne infekcie a prirodzená podpora plodnosti

17.00  PhDr. Renáta Názlerová – Body Shaming

Tombola zdravia

Pre každého návštevníka, ktorý sumou 5 Eur podporil vzdelávanie mladých žien na stredných školách v rámci oceňovaného projektu Medzi nami, bol pripravený lístok do prvej Tomboly zdravia, ktorá ukrývala poklady za viac ako 4000 Eur.
Cien bolo vyše 200, takže šanca vyhrať bola výnimočne vysoká. Výhercovia získali bezdrôtové slúchadlá, dômyselné cvičebné pomôcky, vitamíny, kozmetiku, kožený diár Filofax, darčekovú sadu písacích potrieb, špičkové perá Pilot, balíčky na opaľovanie, probiotiká, sadu SPA, ale aj bezpečnostné ochranné filtre na mobil, poukážku v hodnote 50 Eur do optiky, diáre a výživové doplnky na podporu imunity, zlepšenie kvality spermií či podporu plodnosti, intímnu hygienu, kalíšky, knihu receptov a množstvo ďalších cien.