Žena a zdravie 2023

Úvodná stránka/Žena a zdravie 2023
Tombola zdravia

Tombola zdravia

Tombola zdravia je jeden z najúžasnejších projektov, ktoré sme “v Bociane” stvorili. Je uzatvoreným kruhom zdravia, vzdelávania a medzigeneračnej pomoci.
Desiatky spoločností sa spojili a darovali zariadenia, vyšetrenia, pomôcky, testy, kozmetiku a spotrebnú elektroniku, prvotriedne výživové doplnky a štýlové darčeky v hodnote 6000 Eur. Vy sa ich majiteľmi môžete stať už za 5 Eur, no vyhráva každý z vás, pretože vašich 5 Eur navždy zmení život jednej z dievčat, ktorej kúpou lístka v Tombole zdravia darujete 90-minútovú prednášku projektu Medzi nami. Projektu o reprodukčnom zdraví, hormónoch, ovulácii, menopauze a spermiách, o starostlivosti o svoje ženstvo, zdravie a budúcnosť.

Tri základné informácie o Tombole zdravia:

1. Lístok stojí 5 Eur a môžete si ho zakúpiť online. Stačí na adresu bocian@bocianoviny.sk alebo na naše sociálne siete poslať heslo “Tombola zdravia” a pošleme vám informáciu, ako platbu zrealizovať a obdržať svoj elektronický lístok so svojim šťastným číslom.

2. Keďže do Tomboly zdravia stále pribúdajú hodnotné ceny, najbližšie zlosovanie sa uskutoční v piatok 15. decembra 2023 a nasledujúci pracovný deň bude na sociálnych sieťach i na našej webstránke www.bocianoviny.sk zverejený zoznam vyžrebovaných lístkov (čísiel) i cien, ktoré majitelia šťastných čísiel vyhrali.

3. Medzi najčastejšie otázky patria: aké ceny sú v Tombole zdravia, ktoré z nich sú najhodnotnejšie a kto ich venoval. V tomto kole Tomboly zdravia sú aktuálne ceny v hodnote 6000 Eur, pričom ich počet a hodnota vďaka našim úžasným partnerom stále rastie. Najväčším ťahákom jesennej Tomboly zdravia je komplexné vyšetrenie ReproActiv Optimal v hodnote 270 Eur, ktoré do TZ venovala spoločnosť Medirex. Ďalším úžasným pomocníkom každej ženy je elektrostimulačný prístroj BEURER EM 50, určený na potlačenie prenosu bolesti v nervových vláknach. Je to taký sympatický samolepiaci vankúšik, na ktorom si samostatne môžete nastaviť nahrievanie alebo TENS – elektrickú stimuláciu nervov, ktorá bez chémie či liekov rieši i silné menštruačné bolesti. Do TZ ju venovala spoločnosť Brel. Medzi atraktívnymi cenami nájdete bezdrôtové slúchadlá, dômyselné cvičebné pomôcky na spevnenie panvového dna, vitamíny, kozmetiku, kožený diár Filofax Finsbury prekrásnej horčicovej farby a darčekovú sadu písacích potrieb či špičkové perá Pilot, ktoré na podporu terapeutického písania venovala spoločnosť Václav Čížek, balíčky prípravkov na opaľovanie značky Ladival s unikátnym aktívnym enzýmom z morských rias, ktorý podporuje prirodzenú regeneráciu kožných buniek, probiotiká značky Biopron pre celú rodinu od spoločnosti Stada, sadu SPA, unikátne zápisníky značky Rössler a Clairefontaine, ktoré venoval Pirex Papier, difúzery a sviečky, výživové doplnky na podporu imunity, podporu plodnosti, intímnu hygienu z kvalitnej biobavlny značky Cottè, ktoré venovala spoločnosť Celltex, menštruačné kalíšky, prírodnú kozmetiku značky Weleda, špičkovú vegánsku dekoratívnu kozmetiku značky GOSH Copenhagen, Mercedes medzi fľašami na vodu či termoskami, fľaše značky EQUA v neuveriteľne štýlových farbách a vzoroch, špičkovú starostlivosť o nechty a úžasné laky na nechty značky ORLY v prekrásnych jesenných farbách, ktoré venovala spoločnosť Errow, kozmetiku z Mŕtveho mora značky Alma K, ktorú si raz a prevždy zamilujete kvôli podmanivej jemnej vôni a účinkom na pleť, špičkové éterické oleje a parfumové kreácie od spoločnosti Bagala, ktoré vás unesú do borového hája či na breh mora, knihu receptov a množstvo ďalších cien.

Dvojdňové podujatie bolo opäť určené ženám, ktoré sa zaujímajú o zdravie celej rodiny, novinky v oblasti imunity, zdravého spánku, prírodných produktov či kozmetiky. Vstup bol voľný a návštevníkov čakali prednášky, testovanie noviniek, ochutnávky, workshop, poradenstvo na témy zdravia, krásy, hygieny, plodnosti, močových ciest, menštruácie, ale tiež aromaterapia a terapeutické písanie, starostlivosť o pokožku v zime, zdravé a krásne nechty, líčenie, prírodná kozmetika a kvalitné bylinkové čaje, ekologické pomôcky do domácnosti, zvlhčovanie vzduchu, rady a tipy pre home office a mnoho iných tém. Poradenstvo OZ Bocian doplnil ženský kvíz, súťaže, skrátka Žena a zdravie bolo opäť podujatie plné inšpirácií a skvelých debát.  Aj takých, ktoré si návštevníci budú vďaka nášmu skvelému tímu pamätať ešte veľmi dlho. Rozdali sme stovky darčekov, ochutnali čaje, nápoje pre imunitu, ovoňali desiatky zaujímavých a uživočných vôní a na našu prednášku o vagíne nezabudne nikto, kto sa jej zúčastnil. Podujatie ocenili všetky ženy, ktoré na festival pozvali aj sestru, mamu, kamošku či kolegyňu! ♡

Prevencia a vedomosti o zdraví pre celú rodinu atraktívne a prístupne to je Žena a zdravie 2023. V Tombole zdravia, ktorá bola odštartovaná počas podujatia ešte stále čakajú ceny v hodnote 6000 Eur,  

Počas prednášok boli k dispozícii odborníci z rôznych oblastí zdravotníctva a kozmetiky, riešili sme hemoroidy, ošetrovanie nechtov, výber zdravotnej poisťovne, terapeutické písanie, poruchy spánku, močové cesty či ovariálnu rezervu a modernú dámsku hygienu.  

Výťažok Tomboly zdravia bude opäť venovaný projektu Medzi nami, inovatívnemu vzdelávaniu mladých žien na stredných školách, ktorému sa organizátor podujatia, OZ Bocian, venuje od roku 2017. 

Žena a zdravie 2023 – program prednášok a workshopov

Piatok, 27. 10. 2023

15.00 Hemoroidy – všetko, čo ste chceli vedieť, ale báli ste sa spýtať / MUDr. Ivan Sedlák, proktológ, DoktorPRO

16.00 Zdravý spánok, nálada, vyčerpanie, stres / Peter Lyžičiar, vývojár, Natural Supplements

17.00 Ideálne zdravotné poistenie pre mladé rodiny a mamičky / Paula Poórová, Simona Kozáneková, Union ZP

Sobota, 28. 10. 2023

15.00 Trinástoro zdravej vagíny / Dr. Tibor Beratš, TIBERpharm

16.00 Dokáže písanie liečiť? Terapeutická ceruzka / Mgr. Denisa Priadková, OZ Bocian

17.00 Zdravé a krásne nechty / Michaela Slimáková, manikérka a lektorka