O nás

Problémy s počatím má takmer každý šiesty pár. Ak ste jedným z nich, práve ste v Občianskom združení BOCIAN našli silného spojenca. Odteraz na liečbu, otázky či psychickú podporu nebudete sami.

Informácií o nás a o možnostiach liečby či alternatívach je mnoho. U nás nájdete len tie overené a objektívne. Od apríla 1999 vám prinášame informácie, rady, kontakty na ľudí, ktorí sa plodnosťou, liečbou porúch plodnosti i neplodnosťou zaoberajú profesionálne a tiež kontakty na ľudí, ktorí sú v podobnej situácii.

Na stránke www.bocianoviny.sk nájdete dôležité informácie o ochrane reprodukčného zdravia, o cvičeniach, úprave životosprávy, liečebných, zariadeniach, osvojení či tehotenstve a bábätkách… Vieme, že, téma problémov s plodnosťou je pre mnohých ľudí veľmi intímna či dokonca bolestivá. Bocian preto zaručuje anonymitu. Môžete sa s nami skontaktovať telefonicky, mailom, môžete sa poradiť alebo jednoducho porozprávať.

2% z dane

Občianske združenie Bocian ročne poskytne v priemere 6 000 informácií. Naša nástenka je plná detí, ktoré prišli na svet aj vďaka nádeji a podpore, ktorú u nás našli ich rodičia. Bocian však potrebuje vašu pomoc. Môžete nás podporiť ľubovoľnou čiastkou na účet č.: 4030084709/3100, za čo vám zo srdca ďakujeme, pretože už suma 5 EUR znamená, že môžeme byť celý deň k dispozícii na telefóne alebo odpovedať e-mailom. Našu prácu môžete podporiť aj venovaním 2% z dane z príjmu fyzických a právnických osôb. Vďaka nim vychádzajú i naše publikácie Predmaterská knižka a Pas plodnosti. Ďakujeme, že pomáhate Bocianovi lietať.

Tlačivá na venovanie 2% nájdete na www.rozhodni.sk. Identifikačné údaje Občianskeho združenia BOCIAN, ktoré pre vyplnenie tlačív potrebujete, sú nasledovné: Občianske združenie Bocian, Medená 27, 811 02 Bratislava, právna forma: občianske združenie, IČO: 317 98 373

Vieme, že ste sa mohli rozhodnúť pre mnoho iných, rovnako dôležitých organizácií. Ak ste sa rozhodli podporiť naše úsilie o zdravie mladých rodičov, dali ste šancu narodiť sa deťom, na ktoré sa mnohí tešia celé roky. Ešte raz vám za vašu podporu ďakujeme.