Knižnica

Knižnica Občianskeho združenia BOCIAN umožňuje zdarma (ak ste bocianíci a máte vyplnený dotazník) osobne požičať ktorúkoľvek z nasledujúcich knižiek. Ak potrebujete dodatočné informácie k niektorým titulom, chcete si ich kúpiť alebo objednať na dobierku, volajte nám v pracovných hodinách na telefónne číslo: 02/5443 3757.

Nezabudnite, dobré informácie vedú k správnym rozhodnutiam a tie zasa urýchlia vašu cestu za bábätkom. Čítajte a pýtajte sa. Naša knižnica i naše služby sú tu pre vás.

Sprievodca tehotenstvom

Sprievodca tehotenstvom

Sprievodca tehotenstvom je dielom autorského kolektívu pod vedením MUDr. Vladimíra Cupaníka, CSc. a doc. MUDr. Jozefa Záhumenského, PhD. Slovenskí špecialisti pripravili a zhrnuli všetky informácie o plánovaní, tehotenstve, pôrode a šestonedelí „pod jednu strechu“. Je prvou publikáciou tohto druhu od slovenských lekárov a nemala by chýbať žiadnej budúcej mamičke. Moderná praktická príručka s najnovšími poznatkami z oblasti pôrodníctva. Obsahuje nielen užitočné informácie o priebehu tehotenstva, pôrodu a šestonedelia, ale aj tipy a postrehy, ktoré privíta každá budúca mamička. Väčšina použitých fotografií bola vytvorená pre túto publikáciu, aby prostredie a udalosti boli autentické a aktuálne.

Fortuna Libri, 2015

Samoléčba v gynekologii aneb Sama sobě gynekologem

Samoléčba v gynekologii aneb Sama sobě gynekologem

Gynekológia nie je len o sexualite, o tom ako nechcene neotehotnieť alebo naopak, počať a donosiť zdravé dieťa. Gynekologické infekcie či obdobie menopauzy a klimaktéria sú tiež mimoriadne dôležité. Vďaka internetu je dnes informácií skôr nadbytok, avkšak ak sú odborné, sú málo zrozumiteľné, pričom väčšinou sú to nespoľahlivé rady, ktoré môžu byť navyše nebezpečné. Autori knihy, MUDr. Jiří Slíva, farmakológ a MUDr. Tomáš Fait, skúsený gynekológ a pôrodník, spolu s kolektívom spoluautorov pripravili zrozumiteľného sprievodcu gynekológiou pre každú ženu. Poskytuje prehľad o širokom spektre voľne predajných liekov, prípravkov a doplnkov používaných v gynekológii. Na Slovensku publikáciu nájdete napríklad v sieti Martinus.

Maxdorf, 2012

Gynegymnastika

Gynegymnastika

Azda najdôležitejšia kniha v bocianej knižnici. Väčšina z nás má sedavé zamestnanie, kam sa vezieme autom či električkou. Gymnastika “ženských partií” je preto nevyhnutnou podmienkou zdravia, podporou plodnosti, zdravého sexuálneho života, prekvenia a správneho postavenia dôležitých orgánov uložených v panve a tiež predpokladom k zvládaniu neskoršej inkontinencie. Kniha je určená všetkým ženám bez rozdielu veku. Zrozumiteľným spôsobom pojednáva o problémoch dospievania, pohlavnej zrelosti a sexuálneho života, tehotenstva, šestonedelia i klimaktéria. Autorka poskytuje návod na pohyb, ktorý pôsobí preventívne, no zároveň je schopný doliečiť po závažných ochoreniach a zákrokoch. Gynegymnastika je tak i balzam pre psychiku každej ženy.

Nakladatelství Jan Vašut, 2002

Maminkou ve čtyřiceti?

Maminkou ve čtyřiceti?

Tehotenstvo a materstvo po štyridsiatke bolo voľakedy bežné len pri mnohodetnosti, potom takmer výnimočné a dnes sa opäť vracia. Žiaľ, často sa jedná o prvododičky. Autori knihy mapujú dôvody trendov neskorého materstva a informujú o stredoeurópskej situácii párov, ktoré sa pre dieťa rozhodnú až v strednom veku. Kniha tiež vyvracia všeobecnú predstavu o tom, že neskoré materstvo je menej kvalitné. Vhľadom na pokrok modernej medicíny a možnosti mať dieťa dokonca aj po päťdesiatke však pripravuje budúce mamy na riziká v tehotenstve, pri pôrode a ostatné aspekty neskorého materstva, ktoré budú predsa len trocha iné. O to dôležitejšie je dobre sa na ne pripraviť.

Portál, 2006

Bolestivá menstruace I

Bolestivá menstruace I

Aj vy to každomesačne prežívate? Táto užitočná knižočka nám dá jednoznačné odpovede už v prvej kapitole: Základné informácie o ochorení Alebo jedenkrát mesačne je bolesť normálna? Nie, nie je. Bolesť nie je normálna! Autorka knihy gynekologička Dr. Kolářová čitateľkám objasní, čo to je PMS a ako ho zvládnuť, ako sa popasovať s problémami v klimaktériu, čo všetko by sme mali vedieť o hormonálnej terapii i to, ako súvisia bolesti v krížovej oblasti s menštruačným cyklom. Aby ste mohli cvičenia jednoducho pochopiť, návod je doplnený kresbami a fotografiami.

Triton, 2003

Čakáme bábätko

Čakáme bábätko

Tento jedinečný sprievodca tehotenstvom od autorov R. E. Weissovej a M. Pietrantoniho vám umožní sledovať vývoj plodu a monitorovať váš zdravotný stav, ale aj uvedomiť si nezabudnuteľné chvíle, ktoré sa spájajú s očakávaním dieťatka. Nájdete v nej, na čo nemáte v konkrétnom týždni tehotenstva zabudnúť, čo si treba všímať tento týždeň, aby ste predišli komplikáciám, ako sa mení vaše telo, údaje o bábätku a mnoho ďalších užitočných informácií o všetkom čo vás čaká počas 40 týždňov vášho tehotenstva . Textové informácie dopĺňa viac než 200 farebných fotografií.

Fortuna Libri, 2010

Metóda Ludmily Mojžíšovej

Metóda Ludmily Mojžíšovej

Rehabilitačná sestra Ludmila Mojžíšová, zostavila sériu desiatich svalových cvičení, ktorými je možné odstrániť niektoré druhy funkčnej sterility jednoduchým uvoľnením stiahnutých svalov v oblasti chrbtice a panvového dna. V publikácii nájdete oficiálny popis jej metódy doplnený vysvetlivkami a fotografiami jednotlivých cvikov. Druhú časť tvoria spomienky ľudí, ktorým pani Mojžíšová pomohla, doplnené fotografiami, ktoré vďaka tejto metóde prišli na svet, tzv. „mojžíškov“.

Nakladatelství XYZ, 2007

Léčba neplodnosti, 2. vydání

Léčba neplodnosti, 2. vydání

Bocian niekedy prilieta okľukou, aj keď sa tehotenstvo všeobecne považuje za bežnú záležitosť. Podľa štatistík je pre každý desiaty pár tehotenstvo nesplnenou túžbou, ale medicína dokáže väčšine z nich pomôcť. Na všetky dôležité otázky o príčinách neplodnosti, metódach liečby, mimotelovom oplodnení a na mnoho ďalších, nájdete odpoveď práve v tejto knihe. Autorom je odborník z odboru gynekológie a pôrodníctva, MUDr. Karel Řežábek, ktorý sa zaoberá výskumom implantácie embryí do maternice a zmrazovania zárodočných buniek. S informovaným pacientom je lepšia spolupráca a väčšia nádej na dobrý výsledok.

GRADA, 2002

Bolestivá menstruace II

Bolestivá menstruace II

Táto knižka nadväzuje na knihu Bolestivá menstruace I a kolektív autorov v nej spracoval a zrozumiteľnou formou pripravil pre čitateľky informácie o všetkých možnostiach odbornej terapie i svojpomocných postupoch pri liečbe tohto ochorenia. Určite vás zaujmú kapitoly o liečbe prírodnými prostriedkami, o použití akupunktúry, vhodné pohybové aktivity a vplyv zdravej výživy s množstvom chutných receptov, a ešte oveľa viac, čo vám táto nekonvenčná publikácia ponúka.

Triton, 2003

Gynekológia a pôrodníctvo

Gynekológia a pôrodníctvo

Nezľaknite sa! AJ keď ide o učebnicu pre stredné zdravotnícke školy, každý záujemca si tu nájde mnohé užitočné informácie o ženskom tele, základných ženských chorobách, vrátane neplodnosti a sterility, ako aj vysvetlenie pojmov z oblasti pôrodníctva. Napriek nevýraznej grafickej úprave je to skvelý pomocník pre všetkých, ktorí sú zdravo zvedaví a nespoliehajú sa len na slová lekára.

Osveta, 1992

Co dělat při neplodnosti

Co dělat při neplodnosti

Nestrácajte nádej! Neplodnosť – infertilita, je stav, ktorý je možné v súčasnej dobe liečiť. Tí, ktorí hľadajú pomoc, majú veľkú nádej, že sa im podarí dieťa počať. V knižke sa dozviete viac informácií o najnovších hormonálnych liekoch a reprodukčných technikách, môžete si prehodnotiť váš životný štýl a rizikové faktory, ktoré s ním súvisia a dozviete sa aj odpoveď na večnú otázku, akú máte šancu otehotnieť pri správnej liečbe. Distribútor publikácie na Slovensku je spoločnosť Eugenika, Bratislava

Pragma, 1997

Diagnóza neplodnost – Útok protilátek

Diagnóza neplodnost – Útok protilátek

Aj vy sa liečite na neplodnosť a príčina vášho problému vám nie je jasná? Autorka tejto jedinečnej publikácie, gynekologička a imunologička dr. Ulčová-Gallová, vám možné príčiny neplodnosti muža a ženy s dôrazom na imunológiu reprodukcie isto vysvetlí a to v jazyku, ktorému porozumie i laik. Autorka zamerala obsah knihy na problémy, akými sú napríklad protilátky proti spermiám, proti vajíčku, proti tkanivu embrya, vysvetlila imunologickú znášanlivosť medzi matkou a plodom, antifosfolipidový syndróm, autoimunitné ochorenie v reprodukčnom období, objasnila čo je to gestóza, endometrióza a imunologická antikoncepcia. Rozšírite si svoje obzory a lepšie porozumiete vlastnému telu.

Petrklíč, 1999

Atlas Billingsovej ovulačnej metódy

Atlas Billingsovej ovulačnej metódy

Chcete jednoducho a pohodlne poznať svoje plodné a neplodné dni? Ponúkame vám návody, vysvetlenia, názorné grafy, záznamové tabuľky na priamu aplikáciu Billingsovej ovulačnej metódy, ktorá je podporovaná Svetovou zdravotníckou organizáciou. Knihu je možné zakúpiť na adrese: Spolok Svätého Vojtecha, Radlinského 5, 917 01 Trnava.

Spolok sv. Vojtecha, 2001

Dvojčata - Jejich vývoj a výchova

Dvojčata - Jejich vývoj a výchova

Informácie o vývoji a výchove dvojčiat a viacerčiat od počatia po pubertu, rady pre rodičov, ako zvládnuť toto psychické, fyzické i finančné zaťaženie, kam sa obrátiť o pomoc. Budúci rodičia dvojčiat tu nájdu informácie o priebehu a možných rizikách viacpočetného tehotenstva, opis dojčenia dvojčiat (trojčiat) a praktické rady, ako zvládnuť prvé mesiace. Okrem praktických rád sú zaradené aj kapitoly o psychickom vývoji dvojčiat a ich vzájomných vzťahoch v rôznych vekových obdobiach, o dvojčatách v mýtoch a literatúre a skúsenosti dospelých dvojčiat.

Portál, 2002

365 užitečných nápadů pro první rok s dítětem

365 užitečných nápadů pro první rok s dítětem

Už ste z pôrodnice konečne doma aj so svojím úžasným pokladom, život sa vám obrátil naruby a musíte sa vyrovnávať s množstvom nových situácií. Autor knihy všetkým, nielen čerstvým rodičom, prináša svoje nápady, doporučenia, informácie a rady, a to nielen ako detský lekár, ale aj ako otec. V knihe nájdete super rady o zdraví, výžive, spánku, návody na detské hry, skrátka z každého rožku, trošku. Uľahčí vám vašu rodičovskú úlohu a pomôže zvládnuť problémy, ktoré vás i vaše dieťa stretnú, pomôže vám zvládnuť stres i porozumieť zvláštnym prejavom dieťaťa. Jednoducho, užitočné čítanie na každý deň v roku.

Portál, 2003

4000 let antikoncepce

4000 let antikoncepce

Pradávne snahy ľudstva o ovplyvnenie plodnosti, či plánované rodičovstvo ako súčasť riešenia demografických problémov. To sú len dve z dvanástich kapitol z tejto zaujímavej knižočky, ktorej autorom a zárukou brilantného rozprávačského zážitku je renomovaný sexuológ Dr. Uzel.

Nová tiskárna Pelhřimov, s.r.o., 2003

Dieťa: Otázky a odpovede

Dieťa: Otázky a odpovede

Táto praktická Kniha je rozdelená na deväť tematických, farebne odlíšených kapitol. Stane sa tak praktickým sprievodcom rodičov, ktorí majú dieťa vo veku od novorodenca až po vek predškolský a prežívajú s ním každodenné radosti a starosti. Autorka sa venuje aj zmenám a krízam v rodinnom živote s návodmi ich možného riešenia. Posledná kapitola Zdravie pojednáva o prevencii, postupoch pri liečbe chorôb a akútnych stavoch, s ktorými sa rodičia u svojich detí môžu stretnúť.

Ikar, 2002

Mama je najlepšia na svete, Pozri mami, pozri oci!

Mama je najlepšia na svete, Pozri mami, pozri oci!

V tejto knižke nájdete dva čarovné, úsmevné príbehy, určené pre mamičky a oteckov, avšak prerozprávané očami dieťaťa. Príbehy sa prihovárajú tým, ktorí už mali alebo čoskoro budú mať príležitosť osobne spoznať detský vývoj v úlohe rodičov. Okrem toho autor v poznámkach zhrnul najdôležitejšie rady, ktoré sa vám pri výchove dieťatka určite zídu.

Ikar, 2001

3 x 333 otázek pro dětského lékaře

3 x 333 otázek pro dětského lékaře

Táto jedinečná kniha je určená pre súčasných i budúcich rodičov. Vznikla z potreby odpovedať na množstvo otázok rodičov, ktoré trpezlivo celé roky svojej praxe zodpovedal a zodpovedá autor knihy, prof. Velemínský, CSc. Kniha sa stane aj vašim každodenným radcom pri starostlivosti a výchove vášho dieťaťa. Tak sa pýtajte, pýtajte. Tu sú odpovede….

Triton, 2002

Hormony a co o nich musí vědět ženy

Hormony a co o nich musí vědět ženy

V tele človeka obieha veľké množstvo hormónov a najmä ženy pociťujú ich praktický vplyv na všetky životné funkcie. Nie jedna z nás si preto aspoň raz v živote položí otázky typu: Čo sa robí s telom v puberte? Ako riadia hormóny menštruačný cyklus? Ktoré hormóny pomáhajú proti neplodnosti? Aký zmysel má hormonálna substitučná terapia v menopauze? Čo si má človek myslieť o „zázračných hormónoch“, ako sú melatonin alebo DHEA? Vyčerpávajúce odpovede na tieto otázky a ešte oveľa viac nájdete práve v tejto pozoruhodnej knihe. Na Slovensku knihu distribuuje spoločnost Eugenika Bratislava.

Pragma, 1999

Miriam, prečo plačeš?

Miriam, prečo plačeš?

Miriam, prečo plačeš? je medzinárodne uznávaná kniha svedectiev žien po potrate, poskytuje veľké množstvo informácii o potratoch, svedectvá, následky potratu,morálne hľadisko, úvahy a na záver je doplnená aj umeleckou básnickou tvorbou s témou prolife.

Spolok sv. Vojtecha, 1998

Rozhodnutie pre život

Rozhodnutie pre život

Rozhodnutie pre život – bioetika a populácia, prináša odpovede známeho belgického filozofa a teológa na etické otázky týkajúce sa problému riadenia rastu ľudskej populácie prináša odpovede na otázky: kam až možno zájsť, možno odoprieť právo na život postihnutému človeku, vzťahuje sa na ľudské embryo právna ochrana, nie je nás na zemi priveľa, ospravedlňuje túžba po dieťati použitie akýchkoľvek prostriedkov, aký je politický dosah interrupcie?

Serafín Bratislava, 1997

Som rodič a čo s tým?

Som rodič a čo s tým?

Príručka, ktorá pomôže všetkým rodičom! Ako postupovať pri problémoch dieťaťa so zaspávaním a s jedením Ako reagovať pri vzdore dieťaťa Ako dieťa odučiť od cumľa a plienok…

Fortuna Libri, 2014

Návrat normálneho sexuálneho života

Návrat normálneho sexuálneho života

V knižke sú skutočne reálne opísané klinické skúsenosti sexuologicky orientovaného psychológa. Spojením bohatých poznatkov z praxe a poznatkov z vedeckých výskumov sexuality vznikla kniha týkajúca sa reálnych problémov sexuálneho zdravia súčasného muža po štyridsiatke…

Psychoprof, s.r.o. Nové Zámky, 2003

Vaša kniha o materstve

Vaša kniha o materstve

Úžasná knižka o materstve. Poskytuje praktické rady a pomoc vo všetkých aspektoch tehotenstva, včasného rodičovstva a prenatálnej starostlivosti, ktoré by ste mohli potrebovať. Sú v nej informácie ako sa starať o novonarodené dieťatko a o svoje telo po pôrode. Opisuje fyzický vývoj dieťatka v maternici týždeň po týždni a zachytáva ho na autentických ilustráciách. Úvodné časti obsahujú dôležité informácie o najdôležitejších momentoch každého trimestra a umožňujú vám uchovať si prehľad o sérii najdôležitejších vyšetrení v tehotenstve.

Fortuna Print, 2004

Vychovávame dieťa

Vychovávame dieťa

V knihe Vychovávame dieťa – Sprievodca rodičovstvom do šiesteho roka dieťaťa, získate rady, ako byť dobrým rodičom a vychovať zdravé, šťastné dieťa. Nájdete v nej aj časový prehľad telesného, kognitívneho, rečového, emocionálneho a sociálneho vývinu dieťaťa,  možnosti na zlepšenie vývinu dieťaťa, návrhy, ako sa vyhnúť problémom v správaní, varovania, ktoré vás upozornia na možné zaostávanie vo vývine, výchovné rady skúsených rodičov.

Fortuna Libri, 2010

100 Najzdravších jedál pre budúce mamičky

100 Najzdravších jedál pre budúce mamičky

Správnou stravou v tehotenstve môžete zásadne ovplyvniť zdravie a blaho svojho dieťatka. V tele tehotnej ženy sa mení aj potreba živín, ktoré pomôžu k bezproblémovému tehotenstvu a rýchlejšiemu návratu do pôvodnej kondície. Chcete sa stať zodpovednou mamičkou a neviete si s niečím poradiť? Táto knižka ponúka informácie a rady o každej z dôležitých stránok správnej výživy v období tehotnosti, zohľadňujúc špecifiká jednotlivých trimestrov. Kniha je zdrojom praktických odporúčaní, ako sa o seba starať v tomto citlivom období. Text mimoriadne vhodne dopĺňajú inštruktívne ilustrácie…

Fortuna Libri, 2010

Neplodnosť

Neplodnosť

Sam a Lucy vyzerajú ako úplne dokonalý pár. Sú úspešní, šťastní a milujú sa. Avšak život nie je zďaleka tak jednoduchý. Lucy si myslím že Sam je úbohá čierna diera, v ktorej sa beznádejne vytratí všetky city a ktoré by si ďaleko radšej čítala noviny než aby mala vôbec nejaký pocit. Sam si myslí, že ho Lucy obviňuje, pretože nedokáže prejsť okolo obchodu s materským a dojčenským tovarom, bez toho aby sa rozplakala. Objavil sa totiž problém: možno sú neplodní. A nielen pokiaľ ide o deti. Otázka je, či to dokáže prežiť ich láska. Niekedy je možné, že si niečo želáme až priveľmi. A práve v tej chvíli riskujeme, že o to nadobro prídeme.

Jiří Buchal – BB art, 2002

Léčba neplodnosti

Léčba neplodnosti

Ak patríte medzi páry, ktoré sa márne snažia otehotnieť prirodzenou cestou a zvažujete svoju prvú návštevu niektorého z centier asistovanej reprodukcie či už v starostlivosti takéhoto centra ste, bude vám táto kniha skvelým sprievodcom a pomocníkom. V knihe nájdete: Príčiny neplodnosti žien i mužov a faktory, ktoré neplodnosť ovplyvňujú. Možnosti liečby neplodnosti – hormonálne, chirurgické a metódou asistovanej reprodukcie. Prehľad dostupných metód asistovanej reprodukcie, posúdenie ich rozsahu a časovej a finančnej náročnosti. Vedľajšie účinky a riziká jednotlivých metód asistovanej reprodukcie i viacpočetné tehotenstvo.

Computer Press Brno 2006

Deniska

Deniska

Gynekológia sa oddávna stretáva s dvomi protipólmi. So ženami, ktoré sa všemožne snažia otehotnieť a s tými, ktoré sa svojho nenarodeného dieťaťa chcú zbaviť. Príbeh bez zodvihnutého mentorského prstu opisuje to, čo jedni nazývajú právo na rozhodnutie, resp. interrupcia a iní, napríklad my v Bociane – zabitie. To, ako plod nenarodeného dieťaťa reaguje na kyretu zostáva faktom i napriek tomu, že sa pred ním väčšina žien, ktoré sú pri zákroku v narkóze, snaží uniknúť.

Vydavateľstvo Tretia vlna, 1993

Léky v těhotenství

Léky v těhotenství

Túto knižku už pravdepodobne nenájdete na pultoch kníhkupectiev, ale Bocian ju do svojej knižnice zaradil, pretože napriek rýchlemu vývoju liekov ľudský organizmus stále podobne reaguje na antibiotiká, cytostatiká, alebo analgetiká. Nemení sa ani metabolizmus a reakcie na ortuť, olovo či iné látky. Navyše, pri mnohých látkach publikácia sleduje práve vplyv na mužskú a ženskú plodnosť. Zaujímavá je i kapitola o vplyve alkoholu, nikotínu či drog na vývoj plodu.

Avicenum, 1989

Na cestě za dítětem

Na cestě za dítětem

Publikácia, Na cestě za dítětem, pojednáva o otázkach spojených s neplodnosťou, poskytuje informácie o príčinách neplodnosti, diagnostických metódach a terapeutických postupoch, ich psychickej, fyzickej, časovej, finančnej a inej náročnosti, ďalej o formách náhradnej rodičovskej starostlivosti a otázkach spojených s adoptívnym rodičovstvom… Práca sa opiera o konkrétny materiál, zhromaždený autorkou pri výskume medzi nedobrovoľne bezdetnými pármi. (Dvě malá křídla)

Academia, 2003

Tajemství lidského života

Tajemství lidského života

Cesta od otehotnenia k narodeniu dieťaťa je v autorovom podaní súvislým radom fascinujúcich objavov. Spermiu svištiacu k vajíčku, okamih ich splynutia, prvé bunkové delenie, uhniezdenie, prvotné mozgové bunky, vývoj očí, uší, tváre i prstov a na záver slávny okamih narodenia – to všetko farbisto opísané na stránkach tejto knihy. Vďaka prevratným fotografiám a fundovanému výkladu s informáciami pre nastávajúcich rodičov predstavuje táto publikácia vynikajúcu prípravu k prežitiu večne sa opakujúceho zázraku zrodenia.

Svojtka, 2003

Maminkou spokojeně a beze stresu

Maminkou spokojeně a beze stresu

Je možné byť dobrou mamou a zároveň mať čas pre seba samu? Kniha Mamičkou spokojne a bez stresu ponúka budúcim aj súčasným matkám množstvo praktických informácií, rád a podnetov k tomu, ako spojiť zodpovedné a radostné rodičovstvo s časom pre seba, so starostlivosťou o svoje telo i ducha, so svojimi osobnými i profesionálnymi záujmami. Informuje napr. o tom, ako sa pripraviť na pôrod a ako sa starať o svoje telo po ňom, ako zvládať novú rodinnú dynamiku, ako využívať možnosti, ktoré starostlivosť o dieťa uľahčujú a pod.

Portál, 2003

Pilates pro těhotné

Pilates pro těhotné

Populárna cvičebná metóda Pilates teraz špeciálne pre tehotné a ženy po pôrode. Udržte sa v kondícii v každom období. Chcete prežiť svoje tehotenstvo v dobrej kondícii, posilniť svoje telo pred pôrodom a umožniť bábätku pokojný a zdravý vývoj? Posilňovacie cvičenie Pilates vám k tomu môže pomôcť. Silné miesta udržíte silné, oslabené miesta vášho tela posilníte, naučíte sa správne držanie tela v tehotenstve a dýchanie. Časť knihy je venovaná obdobiu po pôrode.

Computer Press Brno, 2005

Adopcia, vzťah založený na sľube

Adopcia, vzťah založený na sľube

Kniha určená budúcim adoptívnym rodičom, ale najmä tým, ktorí adopciu ešte len zvažujú. Autorka sa zameriava na budovanie vzťahu, mimoriadne zaujímavé špecifické problémy medzikultúrnej adopcie a predkladá účinné postupy, ako dieťaťu pomôcť vyrovnať sa so spomienkami na minulosť a ako sa zachovať pri ich pátraní po vlastných koreňoch, najmä v období dospievania. Sama je adoptívnou matkou a tak je desať základných faktorov úspešnej adoptívnej rodiny už len bonusom knihy, ktorá by mala byť povinným čítaním pre všetkých, ktorí sa budú adopciou, pestúnskou starostlivosťou či náhradným rodičovstvom zaoberať profesionálne.

Návrat domů, 1999