Plodnosť nie je samozrejmosť

Nemôcť otehotnieť je silná rana. Pre vzťahy, priateľstvá, prácu, plány, financie. Aj preto je dôležité poznať rozdiel medzi stále častejšími poruchami plodnostineplodnosťou. Hoci, ani táto diagnóza neznamená, že určite nemôžete mať deti. Ba ani to, že spontánne neotehotniete. Všetci „v Bociane“ sme to zažili. Vďaka skúsenostiam pomáhame viac ako 20 rokov počas liečby i preventívne.

Individuálne či v skupinke sa u nás dozviete, ako je to s plodnosťou a vekom, zdravím a vyšetreniami partnera, ktoré výživové doplnky či terapia sú overené a oplatí sa do nich investovať a ktoré sú len cestou, ako využiť vašu túžbu otehotnieť. Očkovať? Umelé oplodnenie? Liečba v zahraničí? Našimi poradcami sú najlepší slovenskí lekári a odborníci.

Organizujeme aj vzdelávanie o reprodukčnom zdraví pre školy, projekt MEDZI NAMIFerTeen. Pretože plodnosť nie je samozrejmosť. Kontaktujte nás mailom, telefonicky či prostredníctvom sociálnych sietí Facebook či Instagram. Spoločne to dáme!

Žena a zdravie #plno

Žena a zdravie

Žena a zdravie

Festival Žena a zdravie, najväčšie podujatie pre verejnosť zamerané na kilá navyše, liečbu obezity, výživu a pohyb, s prednáškami, ochutnávkami a súťažou -3kg sa uskutoční 5. a 6. apríla v bratislavskom Nivy Centre.

Členstvo v OZ Bocian

Členstvo

Členstvo

Členské v našom ochrannom kruhu plodnosti a materstva na 12 mesiacov je 22 Eur. Získate ním svoju Predmaterskú knižku, tri personifikované Bocian-Infomateriály a 2 telefonické či online konzultácie zdarma. Plus Nádejku a Cyklepky, zľavy a omnoho viac.

Plno súťaž -3 kg 04-24

Súťaž -3 kg

Súťaž -3 kg

Ak sa chcete zbaviť kíl navyše, niet lepšej príležitosti ako začať práve tento víkend, 5. a 6. apríla 2024 v bratislavskom Nivy Centre. Čaká na vás tím odborníkov, ktorí vás odvážia, zapíšu vám na súťažný leták nameranú hmotnosť a séria prednášok, odborníkov a poradcov, trenérov vás pripraví na to, ako počas nasledujúcich 8 týždňov schudnúť minimálne 3 kilogramy.  Odvážime každého záujemcu od 15 rokov vyššie a zostaneme v kontakte.

Bocianoviny

Príbehy plodnosti, po anglicky Stories in-fertility, ktoré nájdete pod #storiesinthefertility sú krátkymi popismi tých najrozličnejších ciest, ktorými sa vybrali páry s problémom otehotnieť. Sú z celého sveta a spája ich jediné, túžba po dieťati, po láske, porozumení, bezpočet liečebných metód a postupov, viera, nádej a predovšetkým nezlomnosť. Vačšinou neboli priamočiare a nie všetky sa končia s dieťaťom v náručí. Sú však plné emócií, sily a viery v to, že sa oplatí bojovať, snažiť a veriť, že to, čo prežijete vás nielen posilní, ale umožní vám v podobnej situácii byť oporou pre iných. Ďakujeme, že nám pošlete mail, v ktorom bude ten váš.

Ak ste sa rozhodli, že v liečbe či snažení pokračovať nebudete, nezvolili ste inú formu rodičovstva alebo liečba zlyhala a vy žijete naplneným životom v láske s partnerom, prosíme i vás, pošlite svoje posolstvo radosti a lásky. Ani neviete, ako veľmi ho niekto iný potrebuje. Ďakujeme.

Problémy s počatím má takmer každý šiesty pár. Za takmer dvanásť rokov našej činnosti je jasné jediné: najdôležitejším pomocníkom pri ceste za splnením sna o dieťati sú overené informácie. Občianske združenie BOCIAN vám však ponúka oveľa viac. Rady, kontakty na ľudí, ktorí sa reprodukčným zdravím, liečbou porúch plodnosti i neplodnosťou zaoberajú profesionálne a tiež kontakty na ľudí, ktorí sú v podobnej situácii, pravidelné stretnutia. Našli ste v nás i silného spojenca. Odteraz na liečbu, otázky či psychickú podporu nebudete sami.

Ľudská plodnosť je mimoriadne krehká. Je čoraz nepochopiteľnejšie, že od základných škôl sa pod pojmom „plánovanie rodiny“ stretávame len s tým, ako počatiu dieťaťa zabrániť. Na stránke www.bocianoviny.sk preto nájdete dôležité informácie o ochrane reprodukčného zdravia, o cvičeniach, úprave životosprávy, liečebných, zariadeniach, osvojení či tehotenstve a bábätkách… Vieme, že, téma problémov s plodnosťou je pre mnohých ľudí veľmi intímna či dokonca nepríjemná. Bocian preto zaručuje absolútnu anonymitu. Môžete sa s nami skontaktovať telefonicky, mailom, môžete sa poradiť alebo jednoducho porozprávať.

Bocian niekedy prilieta okľukou

Plodnosť ani tehotenstvo nie sú samozrejmosť. Problémy počať má takmer každý 6. pár. Ako chrániť svoju plodnosť a zvýšiť šance na otehotnenie? Ktoré lieky či pomôcky sú skutočne účinné? Občianske združenie Bocian prináša unikátnu možnosť stretnutia s odborníkmi, overené informácie o reprodukčnom zdraví, vyšetreniach, možnostiach i rizikách liečby, úprave životosprávy či zdravom tehotenstve a nezabúda ani na vytúžené deti. Ak chcete vedieť ako vašu šancu na dieťa overí AMH test, ako najúčinnejšie predchádzať rakovine krčka maternice, zrýchliť spermie, akej kozmetike sa vyhýbať, čo je bezpečnejšie ako amniocentéza, ako si poradiť so zrastami či myómami, ako skoncovať s chlamýdiami či posilniť panvové dno, príďte a pozvite aj priateľov. Čaká vás oveľa viac.