Turné Plodnosti 2015

Počas edukačnej kampane Turné plodnosti sa stretávame s ohromným prekvapením nad tým, kde všade môže byť problém i nad tým, čo všetko dnes možno zistiť, vyšetriť a rozlúsknuť. Moderná medicína čoraz častejšie odhalí to, čomu sa hovorilo “z nevysvetliteľných príčin”. Žiaľ, počet párov, ktorým sa nedarí počať dieťa prirodzenou cestou napriek tomu stúpa. Na jednej strane preto, že materstvo rok čo rok odkladáme na neskôr, na druhej sú to lifestylové faktory ako životospráva, nedostatok pohybu, či sedavé zamestnanie alebo stres. Problém s otehotnením môže spôsobiť celiakia, zrasty, práca na smeny či banálna infekcia. Oveľa častejšie je však na Slovensku problém na strane partnera. Čo s tým? Odpovede nájdete už tradične v Pase plodnosti a v Predmaterskej knižke. Príďte si po tie svoje. Môžete si tiež vypočuť spot z Rádia Vlna.

Kde nás nájdete?

Nitra, pondelok 6. 7. od 15.00 do 17.30 v Galérii MLYNY (prízemie, hlavná pasáž)

Bratislava, utorok 7. 7. od 14.30 do 16.00 na Primaciálnom námestí od 16.30 do 18.00 v Primaciálnom paláci (prízemie vľavo, miestnosť č. 19)

Košice, štvrtok 9. 7. od 14.30 do 16.00 na Hlavnej ulici (blízko stĺpu Immaculaty) od 16.30 do 18.00 na Hlavnej 68 (zasadačka, 1. posch.)

Poprad, piatok 10. 7. od 15.00 do 17.30 na Nám. sv. Egídia (pri OTP Banke)

Pas Plodnosti, Predmaterská Knižka, Turné Plodnosti 2015

Turné plodnosti 2015

Turné plodnosti 2015

Na júl sme pripravili 7. vydanie Predmaterskej knižky Plánujete bábätko? a 6. vydanie Pasu plodnosti. Obe verzie sú aktualizované a bez našich prehľadných sprievodcov počatím či tehotenstvom sa nezaobíde žiadna budúca mama. Objednajte si kópiu zdarma už dnes na [email protected] alebo si po ne príďte na Turné plodnosti.
Medzi Nami Všetko pre dievčatá

MEDZI NAMI

MEDZI NAMI

Prevencia porúch plodnosti je možná. A nielen to. Je poučná a užitočná a v porovnaní s liečbou či metódami asistovanej reprodukcie lacná, bezpečná a navyše zábavná. Edukačný projekt MEDZI NAMI, ktorý odštartoval v júni 2015 je ďalšou úspešnou aktivitou Občianskeho združenia BOCIAN.
Lajkni a vyhraj výbavu od Bociana

Lajkovať a vyhrať

Lajkovať a vyhrať

Naša FB stránka je dôkazom, že ľudí, ktorí si dieťa želajú je viac, než by sa na prvý pohľad zdalo. Novinky o liečbe, legislatíve či zaujímavosti zo zahraničia pribúdajú ako huby po daždi a navyše môžete vždy niečo zaujímavé vyhrať. Počas Turné plodnosti napríklad detskú výbavičku v hodnote 200 EUR. Tak lajkujte a ďakujeme, že nám pomáhate chrániť plodnosť.

Mimoriadne Rodiny

V roku 2010 bol z iniciatívy Občianskeho združenia BOCIAN a Fertility Europe v 19 krajinách Európy spustený internetový systém zasielania pohľadníc pod názvom Special Families – Mimoriadne rodiny. Mamy i otcovia sa s radosťou delia o svoj “o niečo dlhší, zložitejší a tým i mimoriadny” príbeh o tom, ako sa stali rodinou. Pohľadicu nádeje posielajú svojim známym či rodinným príslušníkom. Krátne príbehy s fotografiou sa zároveň ukladajú v galériách jednotlivých krajín na internete. Slovenskú galériu môžete navštíviť tu. Do dnešného dňa bolo zaslaných viac ako 4000 takýchto pohľadníc a výber najzaujímavejších bude súčasťou Dní plodnosti a zdravia. V priebehu roka 2013 bude časť výstavy inštalovaná aj vo vybraných gynekologickýchch a urologických zariadeniach na Slovensku. Mimoriadne emotívne a obdivuhodné skutočné príbehy dávajú tváre a mená strohým štatistikám, ktoré hovoria, že pomoc s počatím dieťaťa potrebuje každý 6. pár. Ďakujeme, ak sa rozhodnete podeliť sa o svoj mimoriadny príbeh. Vytvorte aj vy svoju pohľadnicu.

Bocianoviny Ste Mimoriaddna Rodina?

Ak ste sa rozhodli, že v liečbe či snažení pokračovať nebudete, nezvolili ste inú formu rodičovstva alebo liečba zlyhala a vy žijete naplneným životom v láske s partnerom, prosíme i vás, pošlite svoje posolstvo radosti a lásky. Ani neviete, ako veľmi ho niekto iný potrebuje. Ďakujeme.

Problémy s počatím má takmer každý šiesty pár. Za takmer dvanásť rokov našej činnosti je jasné jediné: najdôležitejším pomocníkom pri ceste za splnením sna o dieťati sú overené informácie. Občianske združenie BOCIAN vám však ponúka oveľa viac. Rady, kontakty na ľudí, ktorí sa reprodukčným zdravím, liečbou porúch plodnosti i neplodnosťou zaoberajú profesionálne a tiež kontakty na ľudí, ktorí sú v podobnej situácii, pravidelné stretnutia. Našli ste v nás i silného spojenca. Odteraz na liečbu, otázky či psychickú podporu nebudete sami.

Ľudská plodnosť je mimoriadne krehká. Je čoraz nepochopiteľnejšie, že od základných škôl sa pod pojmom „plánovanie rodiny“ stretávame len s tým, ako počatiu dieťaťa zabrániť. Na stránke www.bocianoviny.sk preto nájdete dôležité informácie o ochrane reprodukčného zdravia, o cvičeniach, úprave životosprávy, liečebných, zariadeniach, osvojení či tehotenstve a bábätkách… Vieme, že, téma problémov s plodnosťou je pre mnohých ľudí veľmi intímna či dokonca nepríjemná. Bocian preto zaručuje absolútnu anonymitu. Môžete sa s nami skontaktovať telefonicky, mailom, môžete sa poradiť alebo jednoducho porozprávať.

Bocian niekedy prilieta okľukou

Plodnosť ani tehotenstvo nie sú samozrejmosť. Problémy počať má takmer každý 6. pár. Ako chrániť svoju plodnosť a zvýšiť šance na otehotnenie? Ktoré lieky či pomôcky sú skutočne účinné? Občianske združenie Bocian prináša unikátnu možnosť stretnutia s odborníkmi, overené informácie o reprodukčnom zdraví, vyšetreniach, možnostiach i rizikách liečby, úprave životosprávy či zdravom tehotenstve a nezabúda ani na vytúžené deti. Ak chcete vedieť ako vašu šancu na dieťa overí AMH test, ako najúčinnejšie predchádzať rakovine krčka maternice, zrýchliť spermie, akej kozmetike sa vyhýbať, čo je bezpečnejšie ako amniocentéza, ako si poradiť so zrastami či myómami, ako skoncovať s chlamýdiami či posilniť panvové dno, príďte a pozvite aj priateľov. Čaká vás oveľa viac.